| anonim_4396 a întrebat:

Diferenta dintre un infanterist, vanator de munte, infanterist marin sau infanterist de cercetare?

Răspuns Câştigător
| Tudor_Andrei_2000_5tm6 a răspuns:

Pai infanterist si vanator de munte sunt doua specializari diferite, vanatorii de munte se ocupa cu misiuni pe teren muntos, escaladari, coborari pe schiuri etc... pe cand infanteria se ocupa in general de operatii la sol. Infanteria marina reprezinta ramura de infanterie a fortelor navale si se ocupa de misiuni si pe apa si pe uscat. Iar cercetasii din cate stiu tin de arma vanatorilor de munte si se ocupa cercetarea informatiilor despre adversar pe front, practic trebuie sa ajungi langa adversar fara sa fie observati pentru a culege informatii. Asta e o explicatie pe scurt, e mult mai complex dar daca ca sa iti faci o idee ti am spus.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"infanterist de cercetare" - spuneam să ne lămurești ce-i cu ăsta, apoi vorbim

| sierra1 a răspuns (pentru starkiller88):

Vezi tu acolo "infanterist de cercetare"?

eu nu!

| starkiller88 a răspuns (pentru sierra1):

Nu stiam ca se spune "Cercetaș", scuza-ma pe mine.

| sierra1 a răspuns (pentru starkiller88):

Nu-i bai. Rezolvă mai intâi asta

https://www.tpu.ro/......e-uita-la/

apoi mai vorbim de infaterie