| Ghost99 a întrebat:

Daca sa zicem ca te inrolezi in armata Romana cum faci sa ajungi in Afghanistan? te oferi voluntar sau e o anumita selectie? Funda (Sa raspunda doar cei ce cunosc)

Răspuns Câştigător
| Mykymu a răspuns:

Am gasit...
Te angajezi in armata ca soldat profesionist, faci o pregatire serioasa si cand Romania va trimite un batalion in aceasta tara poti solicita sa fii trimis si tu.

Am aflat si criteriile prin care te inrolezi: http://www.mapn.ro/recrutare/info.php

5 răspunsuri:
| Mykymu a răspuns:

Buna intrebare... si eu as vrea sa stiu...

| Ghost99 explică (pentru Mykymu):

Sa ma anunti daca gasesti ceva...mersi

| Ghost99 explică (pentru Mykymu):

Mersi mult de ajutor... Vrei sa mergi in armata?

| Mykymu a răspuns (pentru Ghost99):

Da... vreau sa termin un liceu si dupa, cu bacul, sa dau la armata.

| Mykymu a răspuns (pentru Ghost99):

Am gasit...
Te angajezi in armata ca soldat profesionist, faci o pregatire serioasa si cand Romania va trimite un batalion in aceasta tara poti solicita sa fii trimis si tu.

Am aflat si criteriile prin care te inrolezi: http://www.mapn.ro/recrutare/info.php

| laur3ntziu00 a răspuns:

Trupele din Afganistan, din cate stiu eu, vin acasa happy.
Iar referitor la plecare prima data sunt intrebati cei care au mai fost detasati in zone de conflict, dar si cei care au o anumita vechime atat in armata cat si in teatre operative.