| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda. Îmi puteți spune în ce consta meseria de informatician? Ce ramuri are, ce specialități sunt în cadrul Facultății de Automatica?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Consta in multe ca e un domeniu vast. De la programator web, pana la programator pentru aplicatii mobile sau server side ...pana la tester, administrator bd, administrator sistem / retea samd

La AC gasesti bazele la toate ramurile domeniului, tine de tine pe care o dezvolti