| maria11579 a întrebat:

Buna! A studiat cineva dreptul in cadrul facultatii de drept? Imi puteti spune, va rog, ce ramuri se studiaza si ce carti imi recomandati despre acestea? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Bună, am absolvit Facultatea de Drept în 2014.
Printre ramurile studiate se numără : Drept Civil, Drept Penal, Drept Procesual Civil, Drept Roman, Teoria Generala a Dreptului, Drept Constituțional, Drept financiar și fiscal, Criminalistica, Medicina Legala. Deoarece legislația se modifica permanent este greu de dat recomandari de tratate.

| maria11579 explică (pentru Werrich):

Multumesc mult! :-)

| Werrich a răspuns (pentru maria11579):

Cu plăcere, mult succes. Mulțumesc mult pentru fundă!