| BitKode a întrebat:

De mic copil m-a atras zborul. Am si eu o intrebare daca as face liceul militar si as alege sectia de piloti pe avioane de vanatoare iti da brevet. Daca da cu acest brevet poti sa conduci orice tip de avion de exemplu daca ai fost pilot pe IAR 99 VULTUR poti sa pilotezi si boeing 747 sau trebuie sa faci alta scoal. Multumesc. Si stiti de la ce varsta poti sa obtii brevet de pilot?

Răspuns Câştigător
| lonewulf a răspuns:

Brevetul de la 16 ani, si pe avioane usoare/planoare, etc. Mi se pare ca nu platesti. Am un vecin, care fie-sa a facut asa ceva. Dar de, ta-su lucreaza la control trafic aerian -deci ai prins ideea.
Pilot de vanatoare in Romania? Boeing 747happy? Niciodata! Ptr asa ceva, schimba tara.

| BitKode explică (pentru lonewulf):

Multumesc pentru taspuns! Daca ar fi sa plec in alta tara care ar fi? Am auzit ca Norvegia are avioane bune!

1 răspuns: