| anonim_4396 a întrebat:

Deci o facultate in Iasi costa in jur de 2500-4500 lei pe an (stiu, depinde de facultate), dar in suma asta intra si cazarea sau se plateste separat? Eu cred ca se plateste separat.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se plateste separat. aia e doar taxa de studii, treaba ta ce faci cu cazare, iar daca esti la taxa ai sanse mici sa prinzi loc in camin

| GaBrIeLa1994 a răspuns (pentru suntserios):

Si totusi acei 2000-4000 lei unde se duc? pentru ce sunt? sau cine?

| suntserios a răspuns (pentru GaBrIeLa1994):

Se duc la bugetul facultatii.

3 răspunsuri:
| geotechnical a răspuns:

La ce te referi se cheama taxa de scolarizare, cazarea+mancarea+ce taxe mai introduc se plateste separat