| CoRrUpT3D a întrebat:

Pune o întrebare
Cauta

Caută întrebări şi răspunsuri
Carieră
CoRrUpT3D
acum 8 ore | CoRrUpT3D a întrebat:
Salut TPU! Doar ce am absolvit liceul, profilul meu este tehnician in instalații electrice. Nu stiu daca o sa iau bacul anul asta, eu sigur voi încerca si următorul an sa-l dau deoarece am mare nevoie de el. Dar hai sa nu o mai lungim, vreau sa-mi spuneți ce facultate pot sa urmez la care nu se cere bacul, nu trebuie neapărat la zi, dar eu as vrea sa devin inginer in construcții, cred ca la o facultate (daca exista) care nu cere BAC-UL nu o sa pot sa ies inginer in construcții, cred ca o sa devin un subinginer, nu? Ma interesează daca exista așa ceva si ce salariu ar fi de început si la ce salariu pot ajunge. Dar daca exista facultate la care nu cere bac-ul si as putea sa devin inginer in constructii va rog frumas sa-mi dati numele facultatii! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| DrGoogle a răspuns:

Https://www.sri.ro/cum-pot-aplica
Cei de la SRI au o sectiune unde poti aplica fara BAC, trebuie numai sa fi absolvit ciclu inferior al liceului.

| CoRrUpT3D explică (pentru DrGoogle):

Mulțumesc mult de tot!

| DrGoogle a răspuns (pentru CoRrUpT3D):

Succes!