| Polinco a întrebat:

După ce vi din Legiunea Străină, primești ceva acte/documente? Gen, ceva act de Legionar.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ți se dă nici un act, căci nu ai nevoie de așa ceva. Nu se dau acte căci această meserie este secretă. Ceea ce fac ei acolo, se pregătesc de luptă și apoi luptă în conflicte armate în diverse părți ale lumii ca să apere interesele Franței. Aceste acțiuni de luptă sunt, de exemplu în Africa, în zone sălbatice, necivilizate și această luptă este uneori secretă. Merg, rezolvă problema, dar nu cu pistoale cu apă și nu au nevoie de reclamă, de publicitate pentru asta, ci de discreție. Acolo merg și oameni certați cu legea, nu îi întreabă nimeni ce au făcut înainte, dacă sunt gata să suporte un regim militar sever, o instrucție dură, și să moară pentru Franța în luptă, primesc o identitate nouă și trecutul lor nu mai este cunoscut de nimeni.
Dacă stai acolo 5 ani, ca să ai de unde veni, devii luptător de elită de înaltă clasă. Cu această meserie te poți angaja acolo unde au nevoie de tine, în lumea asta largă, fără acte oficiale.

1 răspuns:
| Misteryy a răspuns:

Paul, aceste informatii nu le pot cunoaste toti civilii, legiunea straina este o institutie militara cu caracter si informatii secrete, toti asa zisii cunoscatori ce vorbesc sunt doar niste tzarani aplecatori de timpan la ****, exista si informatii ce pot fii facute publice dar o buna parte din ele sunt cu caracter secret.