| alexandrul_3444 a întrebat:

Care/cine a fost in Legiunea Straina? Se poate face cariera dintr-un singur contract acolo? As dori sa aflu mai multe, si daca se poate sa pot sa stau de vorba si cu un fost legionar.

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Stai liniştit, legionarii nu stau pe TPU şi nici cu nasul în comp.
Puţini sunt cei care rezistă măcar primele luni de instrucţie, cei care rămân sunt mai duri ca piatra.
Ai ceva şi aici : http://www.gandul.info/......ina-311884

| cristi202 a răspuns:

Daca reusesti sa ai un cotract cu Legiunea Straina, te poti considera a fi cineva in domeniul armatei. E vorba totusi de trupe speciale, nu orice. Insa, cum ti s-a zis, trebuie sa rezisti perioadei de instructie, care e f dura, am vazut efectiv pe Discovery Channel tot ce fac cu ei, cum ii inroleaza, ce program au, ce fac cu ei la instructie, si daca nu sti, nu pti sa iti imaginezi niciodata prin ce trec acei oameni in perioada de instructie, atit e de greu. Si e normal, sunt pregatiti pentru orice, atit fizic, cit si mental si psihic. E vorba de o elita a armatei franceze.

| TommyMiller a răspuns:

Daca scapi teafar de acolo iti va fi greu sa duci o viata normala in societate

| legiuneastraina a răspuns:

Legionarii stau pe TPU
sau cel putin fostii legionari
chiar mai mult am facut si un website http://legiuneastraina.ro
Mult succes