| Nicu20005 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa devin pilot comercial(pe avion de pasageri) sau chiar de vanatoare(in aviatia militara). Va rog sa imi explicati in detaliu

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dupa ce termini liceul sau poate ai sansa sa intri cu 10 clase ca pilot in armata daca nu acolo poti continua studiile dar in companie aviatica de pasageri ai nevoie de facultate in domeniul aeronautic.

| Nicu20005 explică (pentru mgtow):

Ce facultate?

| Nicu20005 explică:

Si vreau sa mai stiu ce licente imi trebuie

am inteles ca prima data trebuie sa iau PPL-ul si dupa ATPL-ul