| Gion3334 a întrebat:

Imi puteti enumera avantajele si dezavantajele, in inceperea unei cariere ca medic stomatolog?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e o meserie frumoasa, putini stomatologi fac asta cu plăcere. Deci cel mai important lucru e ca s-ar putea sa nu îți placa. In rest, dacă te pricepi, salariul nu ar trebui sa fie o problema.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă îți place meseria asta o faci, dacă nu nu. Nu are rost sa cauți avantaje și dezavantaje.

| teo530 a răspuns:

Avantaje:salariu bun, program lejer dupa cum vrei tu, cred ca iti poti selecta clientii. Dezavantaje:pozitie cam incomoda(stai numai pe scaun stram ca sa te uiti in gura pacientului, cred ca e destul de obositor si dificil, trebuie mereu sa fii foarte atent ca aparatele sa fie de o calitate cel putin ridicata iar instrumentele mereu sterilizate(presupun ca e greu sa tii evidenta la toate astea). Altceva nu-mi vine in minte acum. Daca iti place meseria asta atunci urmeaz-o cu simt pentru ca sigur vei fi cautat daca lucrezi bine. Bafta!