| Adyna_2391 a întrebat:

Cata importanta are sexul intr-o relatie? Care sunt avantajele si dezavantajele pe care ni le ofera inceperea vietii sexuale?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adyna o sa iti spun cum vad eu treaba asta cu sexul...cred ca sa ajungi sa faci pasu asta intr-o relatie trebuie sa fie iubire si foarta multa incredere ca sa ajungi aici! Caci daca ajungi sa faci pasul asta, si se intampla sa il faci gresit atunci pornesti cu stangul la capitolul asta! Dar mai sunt si relatii in care daca ajung sa fac pasul asta relatia se strange si de aici rezulta dragostea si mai mare! un fel de ascensiune daca ma intelegi! Asa ca fie ca esti sau nu in dilema asta implicata sau nu...ai grija mare cand faci pasu astawinking Numai bine!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sexul iti ofera placere, intimitate, va face sa impartasiti o taina placuta. Asta daca este bun si este facut cu partenerul potrivit, la varsta potrivita. Sexul cu frica in san de parinti, de sarcina, sexul la 15-16 ani este o povara pentru ambii parteneri si duce la racirea relatiei.
Sexul este o placere dar si o mare responsabilitate. Eu cred ca ar trebui sa faca sex doar cuplurile stabile, rodate, in care exista respect si intimitate, niciodata inainte de 17 ani si jumatate-18 ani. As da voie sa faca sex numai persoanelor care au citit suficient despre protectia impotriva bolilor si a sarcinilor nedorite, femeilor care sunt in stare sa mearga regulat la ginecolog, care stiu sa se protejeze, cuplurilor care ar putea, la nevoie sa-si asume responsabilitatile unei sarcini.
Sotul meu avea o vorba: cand te culci cu o femeie trebuie sa fii sigur ca ai vrea copii cu acea femeie, fiindca niciodata nu poti fi sigur ca n-o sa vi se intample.

| monyk a răspuns:

Buna, sexul dupa parerea mea iti aduce multe beneficii, dar iti pOAte cauza si mult rau.Partea buna a sexului e ca te simti bine mai ales daca e cu pers iubita o faci din dragoste, poti avea un copil daca ti-l doresti...insa partea rea e ca poti sa ai copil atunci cand nu iti doresti si a face avort e un mare pacat, apoi bolile cu transmitere sexuala daca nu va protejati si nu e o gluma e foarte grav, in plus la fete treaba e mai complicata, o fata se schimba mult daca isi incepe viata sexuala...

| monyk a răspuns:

Sexul iti ofera placere mai ales daca e cu pers iubita, daca iti doresti un copil, dar partea rea e ca daca nu iti doresti un copil se poate sa ramai gravida intr-o perioada in care nu esti pregatitia, apoi sunt boli cu transmitere sexuala care sunt foarte grave, si la fete e mai complicata treaba.

| Swabia a răspuns:

Se zice ca odata cu inceperea vietii sexuale privesti viata intr-un alt mod, te maturizezi, iti accepti responsabilitatile cu mai mult calm. te schimbi atat fizic cat si psihic!
Alte detalii probabil iti vor da cei care si-au inceput viata sexuala! happy

| maryana5 a răspuns:

Omule/femeie, de cand Dumnezeu a dat reproducerea speciei a fost clar:Barbat+Femeie=Copil -> Copil-Creste-se reproduce! Capish?
ca sa nu mi se dea Stupid la raspuns adaug argumentari Inteligentewinking
Sexul reprezinta unirea trupurilor dintre Sot-Sotie (modul crestin) nerd. Avantajul este ca salvezi rasa umana cu un bebehee hee iar Dezavantajul este ca barbatul nu simte nici o durere! frustrated
femeia spala...gateste...e neinteleasa rolling eyes... si barbatu'? Barbatu' simte doar placere frustrated angry! sa-i vad pe ei (barbatii)ce faţa au cand nasc oh go on devil
baih m-a luat valu whew!... fara ofense big grin... zic si eu asa big grin. sunt inca minora nu va luati de mine waiting stiu Karate yin yang
xo~ mary laughing rolling on the floor

| Deea_4962 a răspuns:

Are destula importanta sexul intr-o relatie.Ai vazut vreo-una in care sa nu se faca asa ceva?batting eyelashes

Nu cred ca sunt avantaje sau dezavantaje deodata ce iti iubesti cu adevarat prietenul.
Dar daca nu il iubesti sau invers cred ca dezavantajele ar fi k suferi sau nu simti nici un fior "al dragostei in acel timp"big grin
Mai sunt si bolile care se transimt pe cale sexuala dar sunt sigura ca despre astea ai auzithee hee

| smartdjs a răspuns:

Sincer sexul are avantaje si aici nu ma refer la sentimente placere te face sa te simti bine. Unul dintr marele avantaje este ca stimuleaza ritmicitate cardiaca mareste debitul fluxului sangvin creaza o elasticitate a vaselor de sange, secretia si stimularea hormonilor. Un studiu spune ca cei care nu fac sport si sunt dispus sa devian obezi sa faca sex deoarece o partida de amor duce la consumarea multor calorii din organism,,,,,, sunt multe dar sunt si dezavantaje

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca mai intii de toate trebuie sa existe stima, respect reciproc, intelegere, dar cred ca este important sexul mai ales daca ai alaturi persoana care o iubesti si te simti bine in preajma ei.

| blackheart_7043 a răspuns:

Avantaje : placere, relaxare, sport etc
dezavantaje: daca nu dai de un baiat cu care sa poti discuta, sa-i poti spune ce -ti place, e cam neplacut. si sa te Protejezi! durex rullez