| iknweverything a întrebat:

Încerc sa mă decid ce facultate vreau sa urmez dar sunt destul de indecisa... As vrea sa merg pe domeniul IT, doar ca nu știu ce facultate mi s.ar potrivi mai bine. Mă gândeam la automatica și calculatoare dar am auzit ca trebuie sa dai la fizica admitere și stau foarte prost cu fizica.o alta varianta ar fi Matematica și Informatica sau telecomunicații... Rog sa îmi răspundă doar cei care sunt corect informați sau chiar au urmat o facultate de genul sa îmi spună care e mai buna având în vedere ca eu as vrea sa merg pe partea de programming

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai doua variante mari si late

Automatica si calculatoare daca te intereseaza si partea de hardware, robotica, sisteme automata

Mate Info daca te intereseaza doar programarea software

| flixbuster a răspuns:

In primul rand ar fi bine sa zici in ce tarawinking
Dupa aceea in ce oras ca nici asta nu ai spus.

Pentru Romania, Bucuresti ai avea 3 optiuni:
- automatica in Politehnica;
- matematica-informatica in Universitate;
- informatica economica la Cibernetica in A.S.E.

| Alex1992buc a răspuns:

Si la etti e fizica la admitere