| Anonymouyse a întrebat:

Salut TPU

Lucrez de 6 luni, am dreptul la concediu de odihna in august?

Funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Codul muncii prevede efectuarea concediului de odihna in fiecare an, fara sa se prevada o perioada minima lucrata dupa care salariatul are dreptul la concediu, asa ca ai dreptul, doar ca trebuie sa fie de acord si angajatorul, nu este obligat sa ti-l acorde, daca nu exista programare in luna august. Numai bine!

4 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Nici nu ai inceput bine munca si vrei concediu

| PinkDea a răspuns:

Cred ca ai dreptul happy

| Adrian1997 a răspuns:

Nu concediu se ia parca dupa 8-9 luni lucratoare si se anunta teoretic cu 60 sau 90 de zile inaintetongue

| 1fluturas a răspuns:

La cat ai lucrat ai dreptul la 10-11zile de concediu.