| Girly97 a întrebat:

Deci voi fi preluata de o alta firma si voi lucra tot ca traducator iar la cea curenta am lucrat de pe 28 august pana pe 31 octombrie. Ce se va intampla cu zilele de concediu de odihna la care aveam dreptul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai dreptul la zilele de concediu cuvenite pe 2 luni lucrate. Pot sa-ti fie acordate acum, avand in vedere ca le poti lua pana la sfarsitul lunii sau sa-ti fie platite.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înseamnă voi fi preluată? Preluarea nu este în codul muncii.

| Denisa0954 a răspuns:

Cel mai probabil vei fi plătită pentru zilele alea