| frosty98 a întrebat:

m-am hotarat sa urmez o facultate de arhitectura insa am cateva intrebari legate de acest subiect.
1.Ce facultati de arhitectura exista in Romania si care sunt cele mai bune(dij cate am inteles Ion Mincu din Bucuresti si Gheorghe Asachi din Iasi sunt cele mai bune)?
2.Ce subdomenii ale arhitecturii exista si cu ce se ocupa fiecare?
3.Pe ce se bazeaza admiterea la facultati?(Am inteles ca numai pe o proba de desen cu 6 subiecte)

2 răspunsuri:
| Betty12345678 a răspuns:

Http://arhimania.ro/facultati-de-arhitectura-din-romania/

domenile si admiterea difera la fiecare, alegeti una mai aproape de tine si contacteaza-i pentru mai multe detalii.