| AndreiDan77 a întrebat:

Ma numesc Andrei, am 17 ani si sunt din Bucuresti. As vrea sa urmez niste cursuri de actorie de film. Dar la final vreau o diploma cum ca pot profesa aceata meserie, dar nu de teatru, in filme televizate. dau un exemplu acum, gen 'fast and furios", diploma ca sa pot profesa in genul de filme, era doar un exemplu. La ce scoala, cursuri ar trebui sa ma duc? Ofer Funda. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti cere nimeni diploma sa poti procesa ca nu e medicina. Talentul tau e suficient, cum ti l cultivi, dezvolti si il pui in evidenta e alta treaba. Oricum exista facultati de teatru si film daca te pasioneaza domeniul

| TiberiuPopovici a răspuns:

Diploma nu este necesara pentru a juca in filme, deci conteaza mai putin. Doar daca vrei sa te angajezi la un teatru sau ceva de genul asta poate fi necesara o diploma. In schimb, ai nevoie de cursuri de actorie ca sa inveti tehnicile de baza ale meseriei si sa iti dai seama de ce te asteapta pe drumul pe care l-ai ales. Iti recomand din tot sufletul Cursurile Metamorfic! Poti sa afli mai multe pe www.metamorfic.ro despre ce contine un astfel de curs si cu ce te ajuta...