| 5uMMeR a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si am inceput sa ma gândesc la ce liceu sa dau, având in vedere ca mai sunt doar câteva luni pana la examen.
Deci ma gândeam la mate-info pentru ca îmi plac matematica si, putin fizica ( am media 9 la amândouă ) dar nu îmi place chimia.
La filologie nu prea ma atrag romana si istoria, pentru ca e mult de invatat si "tocit"
La Bio-Chimie după cum am spus, nu îmi place chimia...Si la stiinte nu vreau in niciun caz.
Întrebarea mea este : la ce liceu credeti ca ar trebui sa dau...chiar sunt confuz, si sunt conştient ca asta e cea mai importanta decizie din viata.

Răspuns Câştigător
| Mihaelablabla a răspuns:

Asta clar nu e cea mai importanta decizie din viata ta, o sa vezi.
Eu iti propun sa mergi la mate-info daca tie chiar iti place matematica si o intelegi. La chimie e usor, nu iti face probleme. E mult mai usoara decat chimia din generala si, in plus, din a 11-a vei avea doar o ora pe saptamana.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poți transfera cam pe unde vrei după primul semestru sau an, deci nu e "cea mai importantă decizie".

Cum a zis și Coloo, nu-ți putem spune la ce liceu să te duci pentru că nici n-ai precizat din ce oraș ești. Dar oricum, faci aceeași materie și oriunde îți poate pica un profesor slab la una dintre materiile de profil.
Iar la mate-info doar din a 11-a faci doar o oră de chimie și una de biologie.

| Jager a răspuns:

La ce liceu nu avem noi de unde stii pentru ca nu ai mentionat un oras anume, iar sunt slabe sanse sa ti dea cineva un raspuns de genul.
Daca te descurci la matematica, informatica dai acolo. Dar sa stii ca acolo mananci matematica pe paine!

| Ulici_Ionut_1995 a răspuns:

Iti propun mate-info