| shacoAP a întrebat:

Sunt in clasa a 12a la profilul matematica-informatica si dupa terminarea liceului as vrea sa devin sofer la S.M.U.R.D. sau pe Ambulanta doar ca nu stiu ce cursuri trebuie sa urmez, tin sa mentionez ca detin permis categoria B de 6 luni. Cat mai explicit daca se poate va rog! Daca e cineva care deja lucreaza in acest domeniu rog sa lase ceva date de contact daca are buna dispozitie de a ma ajuta. Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Directioner99 a răspuns:

Smurdul inseamna pompieri, deci daca vrei la smurd probabil trebuie sa faci facultate de pompieri, care este la academia de politie

| laeimbrea a răspuns:

Ca sa ajungi șofer pe ambulanță am inteles ca trebuie sa ai toate categoriile de permis (poți să le ai doar după ce împlinești varsta de 21 ani) si cam atat, m-a intrebat un prieten si mi-a spus ce si cum.