| Mustache a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si am o problema.Inca nu m-am hotarat la ce profil sa ma duc:
As opta pentru mate-info intesiv dar nu imi place matematica(geometrie in spatiu)
Cine imi poate da o lista cu profile si ce facultate as putea urma dupa aceea?
Funda la primul!

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Daca nu iti place matematica poti merge la bio-chimie, sport, filologie, etc. Adevarul este ca oriunde te duci vei face si matematica doar ca nu atat de intensiv.

| Mustache explică:

As vrea o lista cu profilele de unde pot iesi cu o meserie cautata...
Alegerea mea este de 50% mate info si 50% chimie momentat, voi pentru care sunteti?; Cat de greu este la bio-chimie si ce dai la capacitate?

| T3qUyLa a răspuns:

La mate-info pana in clasa 11 nu faci geometrie in spatiu doar trigonometrie care e mult mai nasoala zic euwinking poate tie o sa-ti placa nu stiu. Daca nu poti urma profilul Economic unde se pune mai mult accentul pe algebra, faci contabilitate care nu e chiar usoarawinking

| gabelu_1004 a răspuns:

Pai e Mate-info
Stiinte ale naturii (faci multa biologie chimie si fizica)
si Filologie(Uman) (faci mai multa romana, engleza si franceza)