| anonim_4396 a întrebat:

am o mica problema.inca nu m-am hotarat ce facultate sa urmez. avand in vedere ca sunt clasa a11a,profil mate-info,mai am timp,insa am tot vrut sa ma documentez,dar pe net nu prea am gasit, deci va rog sa imi dati un fel de lista cu ce specializari as putea urma.sau imi spuneti la ce v-ati gandit voi sa dati, sau ce vreti sa deveniti.multumesc!

2 răspunsuri:
| jhonsmyth a răspuns:

Ok,sunt de acord cu tine...sa meri la facultate!
dar hai sa iti zic ceva.
Eu lucrez in berlin de ceva timp cam6ani.
lucrez la OPEL DAF AUTO.
lucrez pe mai multe utilaje incarc desscarc de toate ce tine de masini piese monumente blocuri motor etc etc...la mine la munca am niste baieti cu facultate terminata in Anglia, si saracii stau si muncesc pe ceva si nimic, in ziua de azi mai nimeni nu te intreaba ce scoala ai!
te vei intalni mereu doar cu intrebarea asta, ce stii sa faci?
degaba ai 2facultati si nu stii nimic sa faci, si in ziua de azi fffffffffffoarte greu gasesti ceva de munca pe masura si studiile tale!
mult succes in viatahappy

| A2895 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te gandesti tu ce-ti place. Iti place matematica sau informatica in mod special? Pentru ca sunt cazuri in care unii se duc la mate-info, stiinte sociale sau altele fara sa le placa in mod deosebit.
Daca iti place informatica te poti intrepta spre automatizari calculatoare. Daca iti place matematica poti urma matematica. Sunt foarte multe facultati unde te poti duce de la profilul tau. Gaseste doar cateva materii care iti plac si stabileste legaturi intre ele si posibilele facultati.