| Panteraa a întrebat:

Nu ma pot decide intre ce facultate sa urmez dintre Stiinte Economice (FSEGA) sau Studii Europene (ambele UBB Cluj). Termin profil umanist (stiinte sociale) si creierul imi spune sa merg pe stiinte economice pentru ca imi place economia, dar nu prea le am cu matematica si nici nu stiu exact pe ce departament (ma gandeam la marketing), iar inima imi spune sa merg pe relatii internationale la studii europene, dar aici nu prea le am cu engleza. Ce sa fac? Sunt intr-o mare dilema.

1 răspuns:
| Elenina356 a răspuns:

Mergi unde crezi ca e mai bine pentru cariera ta! Eu ti-as recomanda sa incerci la FSEGA, dar mai intai sa urmezi cursuri particulare de specialitate. E o facultate buna si e amplasata intr-o zona placuta a orasului.