| pardarmacbag a întrebat:

Vin și eu cu niște întrebări în speranța că ma poate ajuta cineva de aici. Vreau să dau la liceu militar de marinari în Constanța, întrebările sunt :
Cam cât este salariul general al unui marinar? Am auzit intre 1200 si 2000 de lei maxim, mi se pare cam puțin.
Pot lua bursa și acolo? Și cazarea mâncarea, etc, sunt acoperite de stat sau de mine? Precizez că nu sunt de acolo. Mulțumesc anticipat și scuze dacă întrebările par stupide. Sper că categoria este bună.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"Am auzit intre 1200 si 2000" - euro

"Pot lua bursa și acolo? " - nu

"Și cazarea mâncarea, etc, sunt " - gratuite

| pardarmacbag explică (pentru sierra1):

Mulțumesc de răspuns, salariul este în euro?

| sierra1 a răspuns (pentru pardarmacbag):

Companie românească = salariu in lei DAR echivalent cu min. una mie și ceva euro

| pardarmacbag explică (pentru sierra1):

Mulțumesc de răspuns.

| pardarmacbag explică (pentru sierra1):

Mi se pare cam mult 1000 euro pe lună ești sigur?

| sierra1 a răspuns (pentru pardarmacbag):

După ce iei niște grade, sari mult peste 1000 eu

| pardarmacbag explică (pentru sierra1):

Ok, mulțumesc.

| sierra1 a răspuns (pentru pardarmacbag):

Să fii iubit!

9 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Daca ti se pare putin, daca te duci numai pentru salar, fa-te fermier. Esti propriul tau sef. Cat muncesti, atat ai.

| pardarmacbag explică (pentru Vântulalb):

Salut! Multumesc de răspuns, am uitat să precizez faptul că mie îmi place această meserie și este un vis de al meu.