| rumi36 a întrebat:

Salut TPU.
Vreau să mă duc la facultate pe animație 2D/3D la Unatc iar la admitere este o etapă unică care constă din 4 probe si portofoliu.
Probele in mare parte din cate am vazut eu iti analizeaza abilitatile tale de desenat, te pune sa analizezi un film de animație şi sa faci tu o mică animație pe baza unui text...
Eu nu stiu absolut deloc sa desenez, portofoliu nu am, animatie nu stiu sa fac, dar am fost atrasa de animatie inca de mica si mereu am vrut sa invat sa animez si sa desenez dar niciodata n-am stiut cum, la liceu in prezent sunt pe Real si dupa cum va dati seama sunt paralela complet cu acest subiect.
Stiti cumva ce as putea face?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai talent la desen, inseamna ca nu ai nici sanse sa poti face vreodata animatie.
Doate este cazul sa fii realista si sa alegi ceva ce stii si esti tu capabila sa faci, ca visatul este gratis, dar realitatea este crunta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți viziona tutoriale pe YouTube în acest sens.