| Sofia_8742 a întrebat:

Sunt in clasa a10a, profil filologie si doresc sa urmez o facultate de teatru, mai exact UNATC, dar la prima etapa una din probele de admitere este "– Testarea calităţilor ritmice şi muzicale – practic –"... Vreau sa ma ajutati, sa-mi spuneti daca trebuie neaparat sa ai voce. pentru ca eu nu am asemenea calitati. Imi doresc foarte mult sa reusesc.

2 răspunsuri:
| Georg13 a răspuns:

Ideea acestei probe pentru jurati nu este de a vedea daca ai voce sau nu este de a vedea daca ai ureche muzicala si poti dansa, pentru ca sunt spectacole de teatru de care te vei lovi in cursul facultatii unde vei avea nevoi de ureche muzicala happy.

| ursulettbxio a răspuns:

Cred ca da, doar e o proba