| alexandru17 a întrebat:

Salut tuturor. Sunt nou pe acest sitte foarte bun si interesant care poate ajuta lumea foarte mult. Intrebarea mea este :
Am 2 drumuri in fata...
Primul - Sa raman unde sunt acum de cateva luni adica in Austria-Viena si sa stau in casa cu mama mea si cu un om barbatul ei (parinti sunt despartiti
) pe care nu il suport il urasc si el la fel de oare ce ne certam mereu(eu cu el) sa imi fac o scoala de bucatar sa castig multi bani... Dar sa fiu doar cu mama si fara familie fara prieteni fara iubite fara seri de neuitat?
Sau al doi-lea drum :
Sa ma duc inapoi in Romania-Bucuresti sa am tot ce imi doresc (cam putini bani adevarat) sa am si familia si oameni care tin la mine sa fac o scoala (pentru ca am renuntat la liceu ca sa vin aici) un liceu fara frecventa (seral) si o meserie in acelasi timp (barman as vrea) sa am munca mea scoala mea...
Chiar nu stiu ce sa fac nu am cui sa ma adresez...
Astept o parere un raspuns. Ori ce e bine venit.
Multumesc tuturor

Răspuns Câştigător
| NoChanceForUs a răspuns:

Pai iti zic sa ramai in Viena, renunta sa te certi inutil cu tatal vitreg si vezi de profesie.Si cum sa nu ai iubite si prieteni, fi serios. Poate te simti singur acum ca nu cunosti lumea, dar in viitor lucrurile se pot schimba. Oamenii de treaba atrag in jurul lor alti oameni de treaba.

| alexandru17 explică (pentru NoChanceForUs):

Asa am si facut, intadevar mi-a fost foarte greu la inceput pana mam obisnuit, mama nu mai e cu acel tip ca a descoperit mesaje cu multe alte curve! Acum am ajuns sa stau singur sa am un apartament cu 3 cameere de 87 de metri patrati, si cu un job la o firma de sticle cu 1600€, dintre care 1400 iti vin in mana... Chiria cu gaz si lumina si internet este doar 300 de euro! Foarte ieftin!
Basescu la putere, de acord?

| NoChanceForUs a răspuns (pentru alexandru17):

Ei,se pare că ai luat decizia potrivită. Niciodată să nu-ți asculți supărarea pe moment, pentru că noi oamenii tratăm foarte subiectiv problemele temporare și pierdem din vedere esențialul.Mă bucur să aud că ești bine.winking

7 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Asta este o intrebare la care nu ai nevoie de sfaturi, poate mai tarziu ai sa regreti.Cel mai bine te asculti pe tine insuti si faci ceea ce te face fericit, insa tine cont si de consecinte, nu zbura orbeste!
Daca as fi in locul tau as ramane acolo, in Romania e greu.

| Fishhh a răspuns:

Eu as merge pe a 2 a varianta, nu prea dau valoare banilor

| ioana_2416 a răspuns:

Sa te intorci la bucurestibatting eyelashes

| rrrrrrrr a răspuns:

Faci ce vrei! Este alegerea ta.Dar dupa sa nu regretiwinking

| x3CuteGirl a răspuns:

Sa stii ca mai bine ai pleca in Romania fara parintzi este ca raiul pe pamant si daca parinti tai sunt desp. si nu te intelegei bine cu "taticu" eu in locul tau plecam de mult imi luam un job ma inscriam la un liceu bun si poate imi faceam si o iubita (dar in cazul meu iubit) si i-as lasa pe parintzi si mai ales pe "tati" singurei.pup si astept sa imi raspunreti si voi mie :*:X