| RzV1999 a întrebat:

Voi pleca in UK la facultate, iar banii, ca la orice student, lipsesc.
Eu cand la pian de vreo 10 ani si am intreb daca nu as putea sa castig ceva bani din talentul meu. Pentru cei ce cunosc viata in UK, as putea sa traiesc din banii acestia? Poate sa cant part time in vreun restaurant sau ceva genul, poate chiar direct pe strada...nu stiu dar, idee este asta.
Asta ar fi singura solutie prin care as putea sa castig bani si sa nu neglijez facultatea.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca vrei sa devii medic in GB contacteaza guvernu britanic sau NHS si ei te vor sustine pentru ca e nevoie mare de medici straini

| RzV1999 explică (pentru mgtow):

Ok... P-asta n-am mai auzit-o. Voi afla informatii.

| mgtow a răspuns (pentru RzV1999):

Poate au un program care atrage studenti pentru medicina oricum incearca...

| RzV1999 explică (pentru mgtow):

Facultatea la care vreau eu sa merg nu are programe...doar banii si gatahappy

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Vad ca repeti intrebarea,probabil esti si putin disperat.
Tin sa te dezamagesc din start,ce vrei tu e ceva pe cale de disparitie, ca si meseria de cismar.
Acum dintr-un job part-time nu vei trai decent nicaieri daca e singurul venit, mai ales ca din acesti bani vrei sa-ti platesti si facultatea.
Si nu e singura solutie, solutii sunt multe.
Daca asta vrei neaparat, succes!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ROB3RT89):

Are un fix in cap cu facultatea lui in UK, nu este simplu deloc.

| RzV1999 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Si este ceva rau in faptul ca vreau sa ies dracului din infectia asta de tara?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RzV1999):

Nu este rau daca ai bani sa ti faci studiile sau ai o meserie, dar tu nu ai nimic, si atunci cum te vei descurca, este asa de greu sa gîndesti? Te duci in Anglia zici ca scapi de infectia asta de țara, ok, dar dai de alte probleme ca si acolo numai este cum era odată, este rău si acolo, dar pîna nu te convingi singur nu o sa crezi, daca chiar asa de tare vrei sa pleci stringe bani ca si biletul de avion costă, cine te va sustine la studii in UK? Părintii tai au ei bani? Ei ce zic de ideea asta a ta sunt de acord? Ce varsta ai?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e, dar nici nu constientizeaza.
Macar are ambitie sa faca ceva fata de altii!

| RzV1999 explică (pentru ROB3RT89):

Constientizez foarte bine fiecare risc pe care il iau. Cum iese unul la iveala care vrea sa-si schimbe viata, sar restul pe el ca este inconstient.
Eu doar intreb daca ma pot folosi de hobby-ul meu in timpul facultatii ca sa nu stau degeaba cand imi permite timpul. Banii dati pe aceasta i-as scoate dupa aproximativ doi-trei ani de la angajare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu ai părinti sau rude care sa te sustină financiar nu te risca sa pleci in Anglia la facultate, acolo nu te asteaptă nimeni cu bratele deschise. Cum de ai asemenea idei sa pleci in strainatate cînd tu nu ai bani, facultatea costă lire sterline bani grei pe care nu ai deunde sa i scoti, de ce nu faci aici facultate? Crezi ca reusesti in Anglia? Eu nu cred, peste tot in lume merge prost uita te la atentatele care sunt la englezi la germani, toată lumea este un haos. Nu se merită anii irositi in facultate fă aici in România facultate, de ce vrei in Anglia?

| RzV1999 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Vreau sa fac o ramura a medicinei care se face doar acolo.

| Manumescr a răspuns:

Canta in centru sau fa mima si pune o pălărie jos