| Bilii a întrebat:

Salut. Vreau sa dau la Universitatea din Craiova undeva unde sa ies programator. Cineva mi-a spus sa dau la Automatica, calculatoare si electronica. Pot iesi programator nu? (stiu ca trebuie sa invat si singur acasa ). Si vreau sa stiu cum e cu admiterea. Costa bani? Se ia dupa medie? Trebuie sa dau examen ceva?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, poti da la automatica si poti iesi programator.

ai si detalii despre admitere

https://ace.ucv.ro/admitere/licenta/

se da examen ca la majoritatea facultatilor de profil

| Bilii explică (pentru suntserios):

M-am uitat peste niste exemple de examen si nu prea inteleg nimic. Poate ca sunt de abia clasa 11? (Unele le inteleg). Si am vazut ca sunt 3 domenii. Trebuie sa aleg unu? Care ar fi al mai bun pentru programator

| suntserios a răspuns (pentru Bilii):

Pai Calculatoare şi Tehnologia Informaţiei e cel la care se face cel mai mult programare.

| Bilii explică (pentru suntserios):

Fara examen de admitere nu este?

| sierra1 a răspuns:

"vreau sa stiu cum e cu admiterea. Costa bani? "

până peste un an (atunci termini?) probabil se schimbă lucrurile deci hai să reluăm in mai 2024, ok?