| Bilii a întrebat:

Salut, vreau sa dau la universitatea din Craiova. La ce facultate sa ma duc sa pot iesi programator?

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Progamator de ce fel ai dori tu să "ieșii"?

| Bilii explică (pentru sierra1):

Orice bro.

| sierra1 a răspuns (pentru Bilii):

Ai putea programa transporturile pentru aprovizionarea unei entități economice. E ok?

| Bilii explică (pentru sierra1):

Ok

| sierra1 a răspuns (pentru Bilii):

Uiți repede și prinzi greu?

https://www.tpu.ro/......acultatea/

| Bilii explică (pentru sierra1):

Am pus mai multe intrebari bro.

| ReddY25 a răspuns:

Informatica

| Lukasssz a răspuns:

Salut,ca sa fi programator nu ai nevoie neaparat de o facultate mai ales in zilele noastre. Un angajator va angaja un programator bun care stie ce face, nu unu care are doar diploma si e varza la programare, așa că dacă ești deja bun la programare nu iti mai pierde din viata 3 -4 ani si aplica la un loc de munca.

| Bilii explică (pentru Lukasssz):

Treaba e ca nu prea stiu programare. As vrea sa fac facultate ca sa ma dezvolt pe mine ca persoana si in comunicatie, si pentru diploma ofc. Dar si sa invat ceva asa de programare. O sa mai invat si singur de pe google

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lukasssz):

E buna si facultatea... unele chiar te invata chestii practice... plus mai ai si scutirea de impozit.

| Bilii explică (pentru aditimus):

Deci. Departamentul de informatica? Asa se numeste cand ma duc acolo la universitate?

| aditimus a răspuns (pentru Bilii):

Da