| AlxAlex42 a întrebat:

Vreau să îmi găsesc și eu ceva de munca, ceva după școală. Având în vedere că fac 19 ani în August și că nu pot sta mereu pe banii părinților.
Ceva ce să lucrez când mă întorc de la școală. 20-30 de euro la zi n-ar fi rău.
Dar fază e că nu stiu la ce, și unde. Stau în Italia thinking
Ce îmi recomandați?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Actor pornò scapi de scoala cand vin 2000€ in 15 zile

| Violleta2022 a răspuns:

Slabe sperante sa te putem ajuta noi, din Romania sa-ti gasesti tu, ceva de munca in Italia.
Mergi pe la magazine, intreaba, suna-ti colegii si prietenii din Italia si intreba-i! Uita-te in ziarele locale sau pe internet, in zona unde locuiesti.

| Frank51 a răspuns:

Ospatar, ajutor de bucatar, casier, agent vanzari, call center, cel mai repede gasesti ca ospatar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, news flash, poti sa muncesti de la 16 ani chiar.
Mai ales la ospatarie, sau la vase.
Aveam un pusti la munca, venea 2 zile pe saptamana cand avea liber spalatoru nostru de vase, si venea numai seara.
Il aducea tasu si il lua el acasa cand termina.
Facea si el banutii lui.
Dar la 19 ani, deja esti titamai vlajganu, iti poti lua full time job, in orice domeniu gasesti sau crezi tu ca ai fi bun.