| Hadarag_Eusebiu_2000 a întrebat:

Am si eu o nelamurire, lucrez in fabrica si la intrare sunt controale, daca mi se aprinde becul rosu când trec prin acel culoar trebuie sa merg sa mi se puna fiola, problema e ca eu am 19 ani si vreo 50 kg, dupa munca mereu bag cate o doza de bere cu tovarasii mei, problema e ca stau cu stres sa nu mi se aprinda becul rosu cand ma intorc înapoi la munca avand in vedere greutatea mea mica, credeți ca alcoolul ala imi iese din sange in cele 15 ore in care sunt liber?

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu stiu ce bec rosu se aprinde la tine la fabrica, dar nu exista niciun dispozitiv care sa-ti masoare alcoolemia cand treci printr-un culoar.

| zilog a răspuns:

Nu îti face ma griji pe ei ii intereseaza sa nu vii beat la munca
asta inseamna ca tu poti sa bei o singura bere cu 5 ore inainte sa te duci la munca, mai ales daca mai bei dupa ea inca 500 lililitri de apa sau suc.

sau poti sa bei 50 grame votka cu 5 ore mai inainte

sau poti sa bei 150 mililtri de vin rosu cu 5 ore mai inainte de a merge la munca

Pe ei ii intereseaza sa nu bei la munca de exemplu in timpul programului.

Iar daca vr sânge de la tine sa le spui ca il ai de vânzare
că tu nu te opui să îti ia analize
dar că o să le ceri bani pe el si le spui 10 euro gramul!
le spui ca ai frică de ace
te duci la medic direct de azi acum pleci la medicul de familie sa ii spui ca tu esti nebun cu capul cand vezi ace iti vine rau si lesini
asa că la oamenii car esunt deja inregistrati ca sunt cu capul si ca au fobie de ace
trebuie sa te ia sa te ducă neapărat la spital și să îți ia analizele doar in prezenta unui medic anestezist care să aibă toate echipamentele de la terapie intensiva
asa ca tu ii intrebi aveti tot ce va trebuie pentru resuscitare
pentru ca ultima data când mi-a luat in România sânge am făcut infacrt si a trebuit să îmi faca 15 minute resuscitare cardiaca
ca s-a oprit inima

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O bere înainte de masă nu iese la fiola politiei după 4 5 ore
Asta asa la risc
La 15 ore nu iese nimic dacă e o bere singura

| Irinelp a răspuns:

Bere iese din sânge în câteva ore, dar nu sunt sigur că acel culoar este pentru a vedea alcoolemia.

| zilog a răspuns (pentru Irinelp):

Poate este si cu detectoare de metale sa vada daca cumva a furat ceva ce mai are prin buzunare fara sa stie omul care este scanat iradiat controlat

| Hadarag_Eusebiu_2000 explică (pentru zilog):

Da, acel culoar e si pentru detectoare de metale, dar cand ajungi la munca si treci prin el exista sansa sa se mai aprinda becul rosu si trebuie sa mergi sa ti se pună fiola

| zilog a răspuns (pentru Hadarag_Eusebiu_2000):

și de câte ori proți să treci prin el fără să faci I.C.L?
IPOTENȚĂ, CANCER, LEUCEMIE
Ia vezi modelul... manualul... tipul și puterea de radiație apoi cauta standarde si reglementări în domeniu să vezi cât este radiația maximă în UE
Apoi ia un avocat bun prezintăi manualul acelui echipament
prezintă normele in vigoare ale cantității maxime de radiații

ii spui avocatului că tu nu ii dai nici un ban să se judece pe banii lui si ceea ce câștigă să împărțiți jumate jumate!