| Rianakkaee a întrebat:

Helau TPU! As avea o întrebare, dacă merg pe profil uman și nu dau bac din mate, pot sa merg mai departe la o facultate de exemplu UMF? Dacă iau meditații chimie -BIO, ce pot face? Adică ca și meserie doar avocat? influenteaza facultatea? Clar nu ma aștept la mate -INFO, dar vreau sa știu dacă pot doar litere și drept etc

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu contează din ce dai bac-ul - mergi unde vrei și unde poți (dar știai asta, corect?)

| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Nu conteaza ce profil faci in liceu. Dupa terminarea liceului poti intra in orice domeniu vrei si nu ai interdicție sa dai la vreo facultate.