| Deidara554 a întrebat:

Vreau sa va cer o parere, ma gandesc la ce liceu sa dau.Sincer nu as vrea la filologie si la mate-info nici atat.Imi place foarte mult engleza si franceza si mai stiu si spaniola si italiana.Dar tot asa, la filologie nu prea vreau pentru ca m-am "pierdut" la romana din cauza ca ni s-au schimbat 3 profesoare intr-un singur an.Voi ce propuneti? Fetele pot merge la liceul militar sau liceul naval?

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

După un liceu de mate info ai mai multe obținui privind o eventuală facultate.

| Duucu a răspuns:

Stiinte sociale

| frumusyka334 a răspuns:

De unde esti? nu la un liceu militar au naval este foarte greu mai bine ai merge la filologie la un liceu cum e dante aligheriwinking
sau Iulia hasdeu la clasa de spaniola...
filo

| Dydulylu a răspuns:

Buna, da fetele pot merge la liceul militar, dar nu te sfatuiesc, este un regim mult prea strict. Eu una din auzite nu as fi rezistat, cat despre profilul filologie. daca iti plac limbile straine si te descurci cat de cat la istorie, geografie si comentarii, eseuri la romana e super. Dupa parerea mea profilul in sine e ok si ai sansa sa iei bacul cu note mari! Succes

| Seceta_Casian_1998 a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un liceu teoretic la profil UMAN, acolo faci mate pana in clasa a-10-a si nu dai bacul din mate, fizica, chimie... astea grele.