| DARKSMOKE01 a întrebat:

Vreau si eu un sfat!
Sunt in clasa a 11 a! Sunt la o scoala pe profil filologie ( uman)! Si vreau sa dau pentru Facultatea De Medicina! Daca incep de acum sa fac pregatire intens la biologie si chimie am sanse sa intru la facultate?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur ca ai sanse, daca te pregatesti acum intens si faci mediatii la greu. Dar retine, ca sunt ei si care au fost la profilul stiinte ale naturii si tot nu au intrat la medicina. Dar aici depinde de gandirea ta si de cat de repede si precis inveti ^_^
Daca asta vrei, o sa reusesti. Succes!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am fost la uman si am dat undeva unde trebuia matematica de real. Am invatat singur matematica de real, cu 3 luni inainte de examen.

| sierra1 a răspuns:

"Am sanse sa intru la facultate?" - nu știm cât de isteț/isteață ești așa că ne dăm cu părerea la plezneală. Cum vrei să-ți răspundem?

| WhiteLife a răspuns:

Sigur ca da, daca inveti cum trebuie si iti dai silinta. Sunt orase in care se da admitere din bio, nu la toate se cere si chimie. Cumpara cartea de grile de la facultate, cauta bibliografia, cumpara-ti manualele cerute acolo si pune-te pe treaba.

| sandmonkey a răspuns:

Daca te pregătești intens, da
si eu sunt a 11a la stiinte sociale si vreau sa dau la subofiteri in armata, si se dau examene la mate si fizica
m-am apucat anul asta de meditatii, si la anul o sa fac doar la materiile de bac
bafta