| Smile_7775 a întrebat:

Am sanse sa intru la Facultatea de Medicina? Mai exact la Asistent medical generalist? Avand in vedere ca sunt in clasa a 12-a profil filologie, deci chimie/anatomie=0. Daca ma apuc sa fac pregatire serioasa la anatomie pana in vara cand e admiterea am sansa macar sa intru la un loc cu taxa? Vreau sa imi raspunda doar ce-i care sunt in cunostinta de cauza.Multumesc

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"sa imi raspunda doar ce-i care sunt in cunostinta de cauza" rolling on the floor
Tu crezi că noi putem GHICII care este posibilitatea ta de asimilare a materiei sau cum vei reuşi ( singur/ă ) să-ţi organizezi/înveţi toată materia pentru examen la medicină?

Este IMPOSIBIL să apreciem aceste aspecte happy

Totuşi, ca o părere personală : cred că te-ai "trezit" cam TÂRZIU sad
NU cred că vei reuşi ( în 4 luni ) să înveţi de la zero aceste materii - deci, nu cred că ai şanse nici pe un loc cu taxă.
Sorry, n-am intenţia să te descurajez; sunt doar REALIST!

Toate cele bune.