| Floricelul a întrebat:

Salutare! Aleg sa fiu direct si sa intreb din prima: ce pot face sau ce cursuri pot urma pentru a obtine o anumita calificare, care ma poate ajuta pe viitor pentru a obtine un job in domeniul redactarii/tehnoredactarii sau in domeniul de copywriting?
Mentionez ca ma pasioneaza scrisul si imi place sa ma informez constant.
Un alt aspect: nu pot urma o facultate - lucrez si mi-ar fi greu. Mai mult decat atat, sunt putine la ID/IFR, iar taxele sunt destul de mari (vezi fac. de jurnalism ~4100 lei pe an).
Va multumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Economisesti la maxim din salarul tau si te inscrii la facultatea de specializare.
400 lei se pot pune deoparte in fiecare luna, chiar si din salarul minim pe economie.
Mai mult: iti poti cauta sponsori printre rude, prieteni, dar si in alte locuri.

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca vrei sa faci asta, ti-as recomanda facultatea. Nu de alta, dar altfel te vor privi cei de la angajari cand se vor uita in CV. Eu de exemplu vreau sa devin inginer. In momentul de fata lucrez ca asistent de inginer, mai am un an de facut o postliceala de electricieni si inca 4 ani de facultate in mecatronica. Crezi ca nu imi va fi si mi-e greu? Aia e, daca vreau sa fac ceva, ma zbat cu toate fortele pentru a reusi.

| Elena9328 a răspuns:

Recomand facultate