| Razzor_Cata_2000 a întrebat:

Salutare, as vrea sa stiu si eu daca in cadrul scolii de subofiteri (jandarmi) pot sta altundeva decat in incinta scolii(caminul), precum la o garsoniera, cu chirie, etc.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu vrei sa dormi la vreun hotel? Este scoala militara, care are regulamente stricte. Deci ai sa dormi cu mai multi in dormitor si va trebui sa respecti regulamentul de ordine interioara. Fie ca iti convine sau nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sta decat in incinta scolii, in dormitoare comune, militaresti, deoarece se face instructie cu tine si in timpul noptii, sau plecati in misiuni cu noapte-n cap.

| QuelQui a răspuns:

Nu. Acolo ai regim special (ca si salariile de dupa absolvire). Macar in timpul scolii sa faci militarie, ca dupa aia taiati frunza la caini.
Instructiile de care spune @AnaMaria50 nu sunt anuntate dinainte, deci nu poti sa pleci din garsoniera sa mergi la program.