| Ioan489 a întrebat:

Cum ar trebui sa creez un cv de angajare daca nu am mai lucrat pana acum ( vreau sa aplic pentru un loc de munca care nu necesita experienta )? Eu am cunostinte de informatica. Am lucrat ca web developer freelancer. Ar trebui sa precizez si acest lucru chiar daca este irelevant pentru job-ul respectiv?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Caută modele de cv pe google si inspiră te de acolo.

| Ssssmokin a răspuns:

Uite aici model de CV. Cred ca ar trebui sa specifici si faptul ca ai lucrat ca freelancer. Chit ca s-ar putea sa iti ceara mai repede o certificare. https://europass.cedefop.europa.eu/ro/documents/curriculum-vitae