| Ioan489 a întrebat:

Cum ar trebui sa creez un CV de angajare daca nu am mai lucrat pana acum? De fapt am lucat ca web developer freelancer, nu mult timp. Ar trebui sa precizez si asta? Aveti un model anume dupa care pot sa ma ghidez? Vreau sa atasez CV alaturi de un email, deci ar trebui sa fie creat in world, excel?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Https://europass.cedefop.europa.eu/ro/documents/curriculum-vitae

ideal in PDF

treci in CV tot ce stii sa faci si tot ce ai facut.

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Cand o sa vada angajatorul ca scrii pasareasca, nu te mai angajeaza veci!
m-ai --- nu am mai lucrat
ar trebui --- ar trebui
Limba noastra e o comoara, in adancuri infundata de generatia noua!

| croissant a răspuns:

Iti poti face un cont pe hipo.ro (te poti loga si cu Facebook-ul) odata ce ai completat pentru creeare cv-ului tau il salvezi si aplici. Poti aplica si pe hipo.ro

| Anca32 a răspuns:

În Word sau pdf.