| Nataliaa2176 a întrebat:

Vreau sa dau la o facultate de finante publice si politici fiscale penteu a lucra la fisc, in Bucuresti este o astfel de facultate, cum se numeste si in ce consta admiterea?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Fiscalitatea este un program de studii masterale la care poti accede, prin concurs, numai dupa finalizarea celor 3 ani de studii de licenta ale facultatii de finante( ASE-Bucuresti).
Cat priveste admiterea la ASE, consulta Metodologia admiterii din link-ul :http://www.fabbv.ase.ro/admitere-licenta