| Santos12 a întrebat:

Salutare, îmi pote explica cineva cum este cu lucratul la procent intr-un salon, am terminat de curând un curs, am găsit și un loc de munca unde voi fi plătit la procent, ideea este ca nu înțeleg cum este plata la procent, se plătește salariul minim pe economie si plus procent sau doar procentul, mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu primesti salariu, ci comision/procentaj din ce vinzi/lucrezi tu.

| relian a răspuns:

Intreaba acolo la acel salon, banui ca te plateste doar procent din ce faci tu, nu salariu.
Nu te gindii ca o sa faci milioane din asta laughing

| anonim3248 a răspuns:

Ar trebui să primești doar procent.