| MomsSpaghetti a întrebat:

Salutare.
Intrebarea mea este legata de Academia fortelor terestre.
In aceasta academie observ ca sunt diferit profiluri, de la politie militara pana la Geniu si alte lucruri de genul.
Stie cineva sa-mi spuna aproximativ, in cazul fiecarui profil, ce ocupatie o sa ai dupa ce termini facultatea? Salariu, etc?
Sunt destul de confuz, nimeni nu-mi spune de exemplu ca politist in armata ce va trebui sa faci.
Unele profiluri sunt explicat pe site, dar tot am nevoie de cineva care chiar stie cum sta treaba, pentru ca de multe ori realitatea e diferita.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Stie cineva sa mi spuna aproximativ, in cazul fiecarui profil..."

prea vagă intrebarea, mai ingustează cerințele

| MomsSpaghetti explică (pentru sierra1):

Atunci doar Politie Militara.

| sierra1 a răspuns (pentru MomsSpaghetti):

Greu foarte ai putrea ajunge acolo. Cred că de fapt nu știi ce vrei, este?

| MomsSpaghetti explică (pentru sierra1):

Pot sa ajung unde vreau, admiterea la AFT e problema de gradinita, iau si 10 in ea fara probleme.Eu tot ce vreau sa stiu, e ce mama dracului face un ofiter in politia militara, nu gasesc raspunsuri si am nevoie de ajutor aici big grin

| sierra1 a răspuns:

"Pot sa ajung unde vreau, admiterea la AFT e problema de gradinita, iau si 10 in ea fara probleme"

păi unul așa tare ca tine ar trebui să știe

| MomsSpaghetti explică (pentru sierra1):

Pana acum am fost cu gandul numai la poli si m-am interesat numai despre poli, ideea cu armata mi-a venit chiar acum pe ultima suta de metrii.