| Scorpions13 a întrebat:

Cum ma pot inscrie la academia militara si ce probe se dau, cam tot ce se poate despre acest subiect.

Si care academie este mai buna ATM sau academia fortelor terestre... academia care te invata mai multe si care are o pregatire fizica mai buna.

Si cam cand se pot depune dosarele.

Multumesc.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Intră aici, http://www.mta.ro/
Mult succes!
Pa, pa.

| Hassel a răspuns:

Bună! Dacă vrei să părăseşti un liceu militar pentru o carieră civilă, trebuie să-ţi plăteşti şcolarizarea, care costă 100 de milioane (în lei vechi, desigur) pe an. Deci 400 de milioane la terminarea liceului. Sau poţi încerca să pici la testul psihologic, pentru a putea pleca gratis (fiind socotit inapt). Da, te poţi înscrie la orice Universitate Militara. Cred că şi la Academia de poliţie.

| norb1t32 a răspuns:

Atm