| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, ma intereseaza sa fac un studiu de caz asupra unui spatiu de birouri din Bucuresti, poate cineva sa imi sugereze cateva?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi in Pipera sunt cate sute

| carevaescu a răspuns:

Daca ne zici și scopul studiului de caz, te putem ajuta mai bine.

Mă gândesc că poate e pentru arhitectură sau un proiect de afaceri.

Pt arhitectură: un releveu, chestionare pentru cei care lucreaza acolo (satisfactie, plusuri, minusuri, parerea lor despre calitatile acelui spatiu relevante studiului ), studiu energetic, studiu de context, stil arhitectural, etc.

Pt proiect de afaceri :
Aria spatiului, chirie, costuri lunare, nr angajati, profit, utilizarea spatiului, posibilitatea de extendirere, locatie, circulația pietonală/auto, etc.

| Nicolae05 a răspuns (pentru carevaescu):

Studiu de caz pentru lucrarea de licenta

| carevaescu a răspuns (pentru Nicolae05):

Sub rubrica "scop" intra multe detalii. Precum domeniul studiului, ipoteza studiului, metoda studiului, etc. Tu ai ales sa raspunzi cu un detaliu cat mai trivial. ¯\_(ツ)_/¯