| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.stiti daca este greu sa absolvesti scoala post-liceala pentru asistent medical genaralist? pe ce materii se bazeaza aceasta scoala? cateva sfaturi va rog mult de tot.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

"sa absolvesti"...in halul asta da!

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Ce ti se pare gresit?

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Conjugare

eu absolv

tu absolvi

el/ea absolva

noi absolvim

voi absolviti

ei/ele absolva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ma refeream neaparat la mine.de asta am scris asa.intelegi ce vrei.eu am vrut sa transmit altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
nu cred ca este asa grea o scoala postliceala, pentru ca nu se poate compara cu o facultate, scoala postliceala de asistent medical generalist se bazeaza pe biologie si pe chimie, asa cum se bazeaza si pentru a deveni cineva medic, doar ca un asistent invata mai putine lucruri, decat un medic, daca absolvi scoala posliceala, in Germania se cauta medici/farmacisti/asistenti ect... Oameni din domeniul medical, poti invata limba germana, si sa profesezi in Germania unde esti respectat si platit foarte bine.
O zi buna.

| unprietenaproape a răspuns:

Corect spus e absolvi nu absolvesti