| Nepotul007 a întrebat:

Sunt proaspăt absolvent al clasei a 12-a, profil economic și tocmai ce am terminat și cu bacul. Urmează în viitorul apropiat să mă înscriu la facultate în Iași, și am o dilemă. Ce facultate ar trebui să aleg pentru a deveni programator IT, ETTI sau Automatică și Calculatoare, ori ambele și având în vedere faptul că la partea de fizică și informatică sunt 0 și matematică am făcut M2, m-aș putea descurca, mai ales dacă lucrez puțin în vara asta M1 și fizică, chiar și puțină informatică autodidact. Din câte am înțeles la ETTI este necesară doar media de la bac, pe când la Automatică este necesar și un test la matematică unde nu cred că m-aș descurca, dar mai sunt câteva zile timp în care aș mai putea repeta. Pe care din ele ar trebui să mă îndrept și aștept răspunsuri serioase, de la persoane cunoscătoare, studenți sau foști studenți din cadrul acestor două facultăți. Fundă celui mai detaliat și concret răspuns!

1 răspuns:
| Alle23 a răspuns:

De ce nu incerci si la Automatica? La ETTI ai de depus doar dosarul, deci nu te stresezi pe baza lui. Nu ai nimic de pierdut : )
Mult succes la facultate!