| GabiiTssu a întrebat:

Salutare!
Tot incerc sa caut pe internet locuri de munca in strainatate dar nu stiu cum se face, ma chinui degeaba nu gasesc.
Ati putea sa ma ajutati cu niste oferte de munca? ..as prefera ceva in domeniul fermelor sau ceva spalatorii ori ceva in vreo fabrica.
Am 12 clase, am permis conducere, 19 ani, nefumator, sociabil, serios.
Multumesc frumos celor care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| Lance a răspuns:

Oferta depinde foarte mult de tara in care doresti pleci - ce-i drept, suntem in UE, dar mai intai trebuie sa decizi si sa te pui la curent cu legile tarii aferente si drepturile tale ca si persoana in cautare de un loc de munca - exista diverse diferente si informatii.

Cel mai bine e sa cauti firme de recrutare si plasare de forta de munca aflate IN tara in care doresti sa pleci(majoritatea axate pe una sau mai multe domenii - logistica/curierat, productie industriala/agricola, turism si ospitalitate, sanatate etc) spre deosebire de mizeriile astea de agentii(=/=firme de plasare) din Romania, ce opereaza in proportie aproape de 99% in ilegalitate sau obscuritate legislativa. Exista grupuri cu cerc inchis pe facebook cu denumiri de genul Romani in "tara X" unde poti sa ceri sfaturi si recomandari pentru astfel de firme straine - neaparat straine ca astia de la noi doar iti cer bani si te umbla cu vorba. Am observat ca Ejobs are anunturi din partea acestor firme straine (blue rock healthcare de ex pentru infirmieri cu sau fara calificare) uneori, si Tjobs.ro, in rest celelalte nu se pot verifica si sunt postate de persoane fizice autointitulate petrica etc.

2 răspunsuri:
| mont a răspuns:

E plin de oferte, vezi pe e-jobs, bestjobs, tocmai.ro, olx.ro mare atentie insa sa nu fie cu teapa!