| marian933 a întrebat:

Salutari TPU ma numesc Marian am 21 de ani si caut ajutor Daca exista cineva care a plecat la munca in strainatate rog sa imi spuna prin ce fel a reusit (Orice fel de munca de la constructii pana la spalat vase). Mai multe detalii ar fi bine venite. Increderea in site-urile de pe internet mi-am pierdut-o din cauza tzepei pe care am luat-o (50 euro) din cate anunturi de pe internet nu stiu cate au scopul de a te ajuta cu un loc de munca. Va multumesc. (Am liceul si detin permis de conducere categoria b)

6 răspunsuri:
| Freddie23 a răspuns:

Parerea mea, este ca decat sa te duci in constructii unde iti rupi oasele in cativa ani, mai bine te duci la ferma de legume. Avantajul este ca e destul de usor, si gandeste-te ca orice ai face la leguma aia, e mai bine decat cu caramida si sacul de ciment.
http://www.concordia.org.uk/ e pe bune faza!

| marian933 explică (pentru Freddie23):

Da ai dreptate in tot ce ai spus, si eu am auzit de concordia dar am vazut ca inscrierile pentru anul acesta s-au incheiat. Multumesc de raspuns.

| DamianMarley1900 a răspuns:

Salut. in cipru in constructie de la 350 de euro in sus pe saptamana..fierar betonist ma rwefer 500 euro pe saptaman sunt bani de bani o sa vian o firma di namerica LORDOS si aici in cipru este un pras gold luat de turici si nu ma isunt acuam si o sa se construiasca multe hotele case happy si o sa fie multi ani de lucru si nu-i ca la noi in roanai constructia aici ma refer ca fierar-betonistwinking si 350 euro pe saptamana sunt bani multi mai ales la varsta ta de 21 aniwinking pentru ca daca familie nai si esti singur cati bani poti cheltui nu? happy

| marian933 explică (pentru DamianMarley1900):

Da este frumos ce spuneti si este cam ce imi doresc si eu, munca multa dar platita bine, aveti idee se fac angajari?

| DamianMarley1900 a răspuns:

Meseria mea este bucatar/chelner/ospatar happy invat la liceu si salariul la un bucatar aici ai de la 2000 de euro in sus pe luna..deci gandeste-te cati baniwinking si meseria de bucatar este cea mai buna..pt ca este o meserie curata bani nu prea cheltuiesti si gasesti in orice tara ca bucatar dca sti sa faci mancare gasesti oriunde restaurant, pe un vas de cruaziera mai ales acolo te rupe dar iei pana in 5000 euro happy este o meserie grea dar trebuei sa ati placa happy

| marian933 explică (pentru DamianMarley1900):

Si ai idee daca pe undeva se fac angajari? Sunt necalificat.