| mario98 a întrebat:

Anul acesta am sa trec clasa a-8 a si nu stiu inca ce job sa aleg? Am terminat clasele a-5 a si a-6 a cu media generala 10, iar clasa a-7 a cu media generala 9, 88. Nu stiu nici la ce liceu sa intru nici ce profil. Vreau ca voi sa-mi spuneti niste variante. Vreau sa fiu cunoscut si sa castig foarte bine. Nu neaparat in Romania.

4 răspunsuri:
| lostcontrol12 a răspuns:

Raspunsul il stii numai tu..iti dai seama ca aici nu ne cunoastem atat de bine incat sa te sfatuim ce viitor sa iti alegi. felicitari pentru note, imi pare bine ca mai exista copii ca tine si iti doresc succes pe mai departe. In alta ordine de idei, eu sunt de parere ca vei ajunge cunoscut muncind si punand suflet in ceea ce vei face. :*

| eaglewatch01 a răspuns:

Eu zic sa optezi pentru informatica.E de viitor, e cautata, nu numai in Romania si daca o tii tot asa cu cartea, o sa ajungi sa ai si bani in bransa asta, si ma stii... poate ajungi un Bill Gates al Romaniei.

| ionutiulian1997 a răspuns:

Du-te la un liceu foarte bun.la profilul careti place.sau la MI.de acolo ai drum spre mai multe facultatiwinkingfunda>?

| AngelBibi a răspuns:

Pai depinde ce simti tu... daca nu te poti hotara intreaba parinti sau prieteni. Daca nici atunci nu ai gasit ceva pe gustul tau ia carnetul de note de la scoala si vezi cam la ce te pricepi ...si daca nici atunci nu ai gasit ceva(eu sper sa gasesti) fa niste teste de personalitate si vezi ce fel de pers. esti:ex.o fire calma, intelasa si sociabila axeaza-te pe pedagogiewinkingSper sa gasesti ceva:*Succes Funda?