| GeorgeRzv a întrebat:

Salutare TPU

Fara bac care ar fi cele mai bune domenii si bine platite din care iti poti construi o cariera in Romania?

9 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

Vidanjor, maturator, spalator de parbrize in intersectii, femeie de servi... ah, stai, aici iti trebuie macar bacul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cariera, si fara bac, si bine platita? cam multe nu crezi?

Fara bac ai sanse mari sa cari saci de ciment pe santier si... cam atat

| Zoppity_Francklyn_1998 a răspuns (pentru suntserios):

BA TAMPITULE BACUL E INUTIL nu sti sa faci nimic (esti prost cu diploma)

| suntserios a răspuns (pentru Zoppity_Francklyn_1998):

Daca tu nu esti in stare sa iei bacul si sa faci ceva util nu mai generaliza. Pastreaza prostia cu diploma pentru tine

| Cosmin86 a răspuns (pentru suntserios):

E inutil daca ramai doar cu el... scopul este sa continui la o facultate buna.

| Cosmin86 a răspuns (pentru suntserios):

E inutil daca ramai doar cu el... ideea este ca apoi sa continui la o facultate buna.

Fara diploma ramai un muncitor de 2 bani, care probabil se duce in Italia, Spania sau Germania la munca de jos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cules de capsunii

| CravataAlbastra a răspuns:

Cosmetician, frizer, meserii practice de care omul de zi cu zi are nevoie. Se poate castiga bine in aceste domenii daca iti dai interesul in munca pe care o practici.

| Robert1999999 a răspuns:

Pai in Romania nu prea sunt, dar in strainatate ai mai multe sanse, sa zicem ca in Romania ai putea sa te bagi la o Firma, SuperMarket, etc, si sa avansezi in grad, incet incet saavansezi, sa ati acumulezi experienta, ani de lucru.

Noapte Buna happy